You are currently viewing ART inSpire vol.5
  • Post published:21 kwietnia 2022
  • Post category:Wystawy

“Art inSpire” to cykliczny projekt Galerii Przechodnia i myhive Warsaw Spire. Ideą przewodnią  jest zintegrowanie sztuki współczesnej z nowoczesną architekturą. Obcowanie ze sztuką ma miejsce w zupełnie nowym kontekście – poza galerią, w budynku o wielu funkcjach, z przeznaczeniem dla różnych osób i rozmaitych działań. Prezentowane dzieła sztuki wnoszą nieco inną wartość do tej przestrzeni, intrygują a jednocześnie zyskują nowych odbiorców.

Na wystawie ART inSpire vol.5 odkryjemy nowe i niekiedy zachęcające do refleksji, prace świetnych twórców kolażu. Wystawa, na której pierwszy raz 12 artystów zaprezentuje się razem jest symbolicznym odzwierciedleniem idei projektu, kolażem architektury i sztuki. Kolażem doświadczenia artystów znanych międzynarodowo i debiutantów. Jest również kolażem nowoczesności i tradycji, bowiem na ekspozycji znajdują się prace wykonane zarówno tradycyjną techniką, jak i digitalowo.

Kuratorzy wystawy: Maggy Modlibowska & SC Szyman

Artyści biorący udział w wystawie:

Magda Americangangsta, Maria Anna Ciemerych-Litwinienko, G.M. Amsterdam, Adam Groszkowski, Dorota Jabłońska-Gralak, Jakub Pietraszko, Małgorzata Reszka-Matthes, Maryna Siliakova, Typo.Grafka, Julia “Drolerie” Wakuła, Konrad Wieniawa-Narkiewicz, Aga Wilk.

Wernisaż – 21 kwietnia 2022 o 19.00 w lobby Warsaw Spire.