You are currently viewing Uroczyste otwarcie ART inSpire
  • Post published:29 lipca 2022
  • Post category:Wydarzenia

29 lipca 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej wystawy w ramach projektu ART inSpire. Wernisaż odbył się w Daft Cafe, w lobby Warsaw Spire przy placu Europejskim 1 na warszawskiej Woli. “Art inSpire” to cykliczny projekt Galerii Przechodniej i myhive Warsaw Spire. W ramach rocznego cyklu odbyło się już 6 wystaw. Każda wystawa jest otwarta zarówno dla pracowników jak i gości Warsaw Spire przez okres 2 miesięcy.

Ideą przewodnią  jest zintegrowanie nowoczesnej architektury ze współczesnym malarstwem. Obcowanie ze sztuką ma miejsce w zupełnie nowym kontekście – poza galerią, w budynku o wielu funkcjach, z przeznaczeniem dla różnych osób i rozmaitych działań. Takie działanie jest spójne z misją Galerii Przechodniej, której głównym założeniem jest promowanie sztuki w przestrzeniach publicznych. Tak powstaje okazja obcowania ze sztuką na co dzień, w sposób nieplanowany i zaskakujący.

Idea przewodnia oraz miejsce, w której się znajduje determinują sposób aranżacji wystawy ART inSpire. Planując wystawę kuratorzy nie koncentrują się tylko na samym zbiorze obrazów, lecz tworzą nową przestrzeń. Projekt dotyczy rearanżacji istniejącej przestrzeni poprzez wzbogacenie jej o sztukę. Prezentowane na wystawie ART inSpire dzieła sztuki wnoszą nową wartość do wnętrza lobby prestiżowego wieżowca Warsaw Spire – intrygują, a jednocześnie współgrają z otaczającą architekturą. Prace są bardzo różnorodne, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i czerpać inspiracje. Część obrazów prezentowana jest na także poziomie antresoli, na balustradach. Prace te doskonale widoczne są również na zewnątrz budynku, zapraszając nowych gości do środka.