O nas

Galeria Przechodnia to sieć galerii zlokalizowanych w przestrzeni publicznej, działająca równolegle w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce. Jest obszarem wystawienniczym, gdzie mogą wisieć grafiki, zdjęcia, wiersze i inne dzieła artystyczne. Widzem Galerii może być każdy przechodzień, który zatrzyma się obejrzeć prezentowaną sztukę. Pierwsza Galeria powstała w 2011 roku w Warszawie dzięki zgodzie Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Wiejska 2. W 2018 roku Fundacja przejęła zadania prowadzenia Galerii Przechodnia od Stowarzyszenia Most nad Pustynią, gdyż Galeria stała się na tyle dużym i samodzielnym bytem – ponad 30 miejsc w całej Polsce, że wymagała powołania samodzielnego organizacji.

Od tamtej pory w ramach Galerii Przechodniej zorganizowaliśmy już kilkaset wystaw i happeningów. Galeria ma charakter niekomercyjny – nie wystawiamy reklam; istnieje jednak możliwość zakupienia prac artystów wystawiających się w ramach GP, zarówno prac oryginalnych jak i reprodukcji (na różnych nośnikach).

Nie ograniczamy się jednak tylko do przestrzeni otwartej. Prace naszych artystów są wystawiane również w galeriach, prywatnych lokalach, klubach i kawiarniach. Zorganizowaliśmy wystawy m.in. w hostelu Design Loft 22, klubach Polyester Cafe i Łysy Pingwin czy w tunelu Twierdzy Modlin. Obecnie naszym wiodącym projektem jest ART inSpire z cyklicznie odbywającymi się wystawami w prestiżowym wieżowcu Warsaw Spire na Woli.

Wykaz miejsc, w których odbyły się plenerowe wystawy Galerii Przechodniej:

Gabloty na budynku przy ul. Wiejskiej 2

Warszawa

Skwer przed Urzędem Dzielnicy Śródmieście, ul. Nowogrodzka 23

Warszawa

Muzeum Ziemi Lubuskiej

Zielona Góra

Klub Progresja, ul. Fort Wola 22

Warszawa

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii

Komorów

ul. Makolągwy

Warszawa

Kinoteatr Wrzos, ul. Zamojskiego 50

Kraków

Park Dreszera

PWarszawa

Restauracja Wyszkowianka, ul. Daszyńskiego 10

Wyszków

Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, ul. Teatralna 1

Kutno

Miejsca gdzie obecnie organizujemy wystawy Galerii Przechodniej:

Warsaw Spire, cykl ART inSpire

Warszawa

Polyester Cafe

Warszawa

  • KRS
    0000762534
  • NIP
    5342590869
  • Regon
    382070770