You are currently viewing Dominika Remez x Anna Suchy Art Exibition
  • Post published:19 maja 2022
  • Post category:Wystawy

ZAPRASZAMY na wystawę malarstwa niezwykłego duetu artystek – Jolandy Jeklin oraz Anny Kossakowskiej ! Będzie magicznie od kolorowych wibracji.

Wernisaż 26 stycznia (środa) o godz. 20, w klubie Łysy Pingwin (ul. Ząbkowska 11, Warszawa). 1 lutego o 20.00 zaczynamy wieczór w stylu słoweńskim – sztuka, poezja i wino!

Wystawę będzie można obejrzeć do 2 marca 2022.

W czwartek 19.05 w Nadwiślańskim Świcie będzie kolejne spotkanie ze Sztuką!

Wystawa malarstwa Dominiki Remez & Anny Suchy odbędzie się pod patronatem Galerii Przechodniej.

Wernisażowi towarzyszyć będzie MUZYKA na ŻYWO Doroty Bułakowskiej & Artura Kurana

Ekspozycja została zaprojektowana na zasadzie kontrastu. Prace Artystek różnią się pod względem tematów i użytych środków artystycznych. Dzięki temu nie konkurują ze sobą a razem wzbogacają tą przestrzeń o bardzo różne wrażenia wizualne.

Dominika Remez

Artystka urodzona w 1984 roku, ukończyła Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Zajmuje się malarstwem olejnym, głównie portretowym, w którym znaczącą rolę odgrywa kolor oraz motywy roślinne. Ulubione techniki starych mistrzów łączy z nowoczesnością budując nowoczesne obrazy na zasadach kontrastu. Interesują ją głównie duże formaty, dlatego zajmuje się malarstwem ściennym we wnętrzach oraz muralami w przestrzeni miejskiej. Maluje również obrazy w technice dawnych mistrzów malarstwa, kopie, portrety zwierząt, portrety stylizowane na obrazy z dawnych epok. Inspiracją jest otaczający świat, zaskakujące zestawienia barw w naturze, zamiłowanie do klasycznego piękna i odważnej kolorystyki. Czasem obraz jej się śni i natychmiast wykonuje szkic aby go zapamiętać. Malarstwo rozwijała od dziecka, po drodze studiując również fotografię w Polsce i w Irlandii. Wiele lat działała jako fotografka za granicą robiąc fotoreportaże oraz pracując we własnej ciemni klasycznymi metodami.

http://www.dominikaremez.art

instagram: dominika_remez_art

Anna Suchy

Urodziłam się w 1996 roku. Pochodzę z małej miejscowości Jeleśnia położonej w Beskidzie Żywieckim. Tam spędziłam swoje dzieciństwo i zaczęłam stawiać pierwsze kroki związane z moją twórczością. W 2016 roku ukończyłam Państwowe Liceum Plastyczne w Krakowie po którym w 2018 roku podjęłam decyzje o studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz na których zamiłowanie do malarstwa nieustannie mi towarzyszy. Od zawsze świat miał w moich oczach miliony kolorów a w szarościach widziałam całą paletę barw. W swoich obrazach podejmuje temat pejzażu, światła oraz przestrzeni budowanych kolorem i fakturą.

Fotografie Marcin Frej Photography