Trzecie oko – Anna Kossakowska

Trzecie oko – Anna Kossakowska

  • data rozpoczęcia: 2016-10-01
  • data zakończenia: 2017-10-01
  • artysta:
  • miejsce: ul. Wiejska 2, Warszawa
  • ID wpisu: 878
  • GUID: https://galeriaprzechodnia.pl/?post_type=wydarzenia&p=878

Trzecie Oko

Wystawa „Trzecie oko” to cykl okrągłych obrazów, wykonanych w technice akrylowej na płótnie, zainspirowanych pięknem i niepowtarzalnością ludzkiego oka, oraz centryczną, otwartą kompozycją i niezwykłymi przemianami tego organu w trakcie przebywania w świetle i mroku. Kurczące się i zwężające źrenice stanowią tu punkt centralny, z którego ta barwna, migotliwa opowieść bierze początek.

W niektórych obrazach podobieństwo do pierwowzoru z natury zaciera się i kompozycja zdaje się już żyć własnym życiem, połyskując i nieomal drgając. Kolejne fale barwnych plam rozchodzą się od środka we wszystkich kierunkach, jak kręgi na wodzie po wrzuceniu weń kamyka. Pozostają już tylko kolory i światło wędrujące w przestrzeń.

O autorce:

Anna Kossakowskaartysta plastyk, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – wydziału Architektury Wnętrz, z aneksem z Malarstwa. Kurator wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych, promujących sztuki piękne. 

Artystka tworząca w kilku technikach malarskich, prezentuje swoje obrazy na wielu wystawach w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i na świecie. Autorka i realizatorka projektów dydaktyczno-rozwojowych przez sztukę w praktyce i warsztatów artystycznych. Współautorka i organizatorka międzynarodowego projektu artystycznego „EVIVA L’ARTE”. Aktywnie uczestniczy w plenerach i wydarzeniach artystycznych Młodych Sztuką i międzynarodowej Grupy ARTE.

Kontakt: anna.kossakowska@op.pl, www.kossakowska.art.pl

Trzecie oko – Anna Kossakowska
Przewiń do góry