ŚWIAT INNEGO JUTRA – Filip Kurzewski

ŚWIAT INNEGO JUTRA – Filip Kurzewski

  • data rozpoczęcia: 2016-02-01
  • data zakończenia: 2019-03-01
  • artysta:
  • miejsce:
  • ID wpisu: 922
  • GUID: https://galeriaprzechodnia.pl/?post_type=wydarzenia&p=922

ŚWIAT INNEGO JUTRA

„Świat innego jutra” jest serią architektonicznych kreacji rysunkowo-malarskich Filipa Kurzewskiego. Tytułem wystawy stała się seria ostatnio powstałych obrazów. Przelana na papier i płótno wizja budowli różni się od klasycznego myślenia architektonicznego. Jest światem fantazji i wyobraźni (indywidualnie odczytywana przez widza), który w połączeniu z inżynierską wiedzą przy użyciu artystycznych środków ekspresji daje ujście nazywanej przez twórcę „Architekturze Pragnienia”.
Autor opisuje budynki jako w pewnym sensie nasze odbicie, czyli zaspokojenie naszych potrzeb. Stąd zaczynają one bardziej lub mniej nas przypominać, często w obrazach przybierać ludzką twarz. Nie jest to przeniesienie dosłowne, tak jak często budynek nie jest dosłownym odbiciem naszego charakteru. Ma swój własny charakter. Tworzy własną rzeczywistość.
Innym tematem przedstawień jest cykl „maszyna do latania”, będący środkiem transportu po wykreowanym świecie. Obrazy domykają się we wspólną całość, w której jak zaznacza autor wszystko jest możliwe…

O autorze:

FILIP KURZEWSKI
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Studia na wydziałach Rzeźby i Wzornictwa Przemysłowego Warszawskiej ASP.
Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą. Jego prace rysunkowo-malarskie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach.
Obecnie zajmuje się działalnością artystyczną, projektowaniem wnętrz, oraz koncepcji architektonicznych.

email: ffkart@gmail.com
http://www.filipkurzewski.com
facebook: Filip Kurzewski Art

ŚWIAT INNEGO JUTRA – Filip Kurzewski
Przewiń do góry