MOJE PRZESTRZENIE – Hugo Giza

MOJE PRZESTRZENIE – Hugo Giza

  • data rozpoczęcia: 2014-02-01
  • data zakończenia: 2014-03-01
  • artysta:
  • miejsce: ul. Wiejska 2, Warszawa
  • ID wpisu: 891
  • GUID: https://galeriaprzechodnia.pl/?post_type=wydarzenia&p=891

MOJE PRZESTRZENIE

Zdaje się, że nadszedł ten moment, w którym spekuluję i dopowiadam sobie wszystkie nieuchwytne pociągnięcia pędzla. Podporządkowane i dla mnie wciąż genialne. Kiedy myślę o genialnym malarstwie, o nowoczesnym i konsekwentnym , doceniam ewolucję i wewnętrzną potrzebę ryzyka artysty. Dzięki niemu umieszczam swoją wyobraźnię w odpowiednim dołku, pozbywając się fobii, pragnień i czyjejś obecności.

Patrząc na obrazy Gizy, wszystko co mnie męczy ulega anihilacji. Na nowo doświadczam przestrzeni, spokoju, egzystencji. Moje życie bez sztuki nie wypełnia się, nie jest prawdziwe. Dlatego nie będzie puenty, bo nie wiem, czyją jest własnością, moją czy Hugo Gizy.

Lubię malarstwo Hugo Gizy. Zadziwiają mnie jego akcenty, technika i nieskomplikowany rytm. Dzięki niemu malarstwo konsekwentnie akcentuje moją wyobraźnię. Powtarza bowiem i przypomina, że niepokój można pokonać, dlatego przechowuję w podświadomości przestrzeń oceanu. Jest dla mnie źródłem i odgrywa kluczową rolę, wysyła poza granice widzenia.

Małgorzata Południak

O autorze:

Hugo Giza – ukończył Wydział Malarstwa gdańskiej ASP, gdzie w 2008 r. uzyskał dyplom z oceną bardzo dobrą. Maluje odrealnione, surowe w swojej prostocie pejzaże i kompozycje abstrakcyjne. Zajmuje się także witrażownictwem. Do 2015 r. był członkiem kabaretu Limo. Jego obrazy znajdują się w wielu prywatnych zbiorach w kraju i za granicą (m.in. w Kanadzie, Francji, Niemczech i Austrii).

 

MOJE PRZESTRZENIE – Hugo Giza
Przewiń do góry