FANTASMAGORIE Kamili Wojciechowicz-Krauze

FANTASMAGORIE Kamili Wojciechowicz-Krauze

  • data rozpoczęcia: 2019-09-23
  • data zakończenia: 2019-10-23
  • artysta:
  • miejsce: ul. Wiejska 2, Warszawa
  • ID wpisu: 929
  • GUID: https://galeriaprzechodnia.pl/?post_type=wydarzenia&p=929

FANTASMAGORIE Kamili Wojciechowicz-Krauze

Artystka nawiązuje do obrazów Boscha, Dürera, czy Velazquez’a i świata wyobraźni, przedstawiając bestie, potwory i przedziwne istoty, które opowiadają różne historie i legendy.

Bestiariusz Słowiański: inspirowany folklorem słowiańskim (demonami oraz bożkami) przed chrześcijaństwem na terenach Polski, Białorusi, Ukrainy, Słowenii oraz Rosji.

Paradise Setting I&II: grafiki inspirowane 7 poziomami Raju oraz aniołami, na podstawie tekstów Św. Tomasza z Akwinu oraz literaturą Mai Lidii Kossakowskiej.

O artystce

Urodzona w Fitzroy, Australii.  Obecnie mieszka w Warszawie.

W 2013 r. uzyskała licencjat na Wydziale Grafiki w warszawskiej ASP, w pracowni prof. Smolnickiego, a w 2015 r. ukończyła studia magisterskie na wydziale Ilustracji w University of Arts London w Londynie z wyróżnieniem. W czerwcu 2015 roku otrzymała wyróżnienie za swój „Bestiariusz” w międzynarodowym konkursie organizowanym przez 3×3 Magazine of Contemporary Illustration. Wygrała pierwsze miejsce w Concorso Buenos Aires za cykl „Setting the Stage” oraz „Salamandrę” z „Bestiariusza” w Mediolanie w 2015.  W czerwcu 2016 roku po raz drugi została nagrodzona w konkursie 3×3 Magazine of Contemporary Illustration, w Nowym Jorku. W lipcu 2016 wygrała drugie miejsce w konkursie artystycznym „Pokolenie Młodych Twórców”. W październiku 2017 wzięła udział w Expo w Hongkongu, gdzie udało jej się sprzedać wiele prac. W kwietniu 2018 miała indywidualną wystawę w Polskim Instytucie Sztuki i Kultury w Nowym Jorku, na Manhattanie.  Jej prace można znaleźć w prywatnych kolekcjach na niemalże całym świecie (Chiny, Australia, USA, Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Włochy, Hiszpania, Polska itp.)

Obecnie ilustruje książkę dziecięcą dla wydawnictwa chińskiego w Pekinie.

Strona internetowa: http://www.kama-arts.com

FANTASMAGORIE Kamili Wojciechowicz-Krauze
Przewiń do góry