You are currently viewing Korelacje U&L_22@!
  • Post published:9 czerwca 2022
  • Post category:Wystawy

Wystawa pokazuje prace, które można odczytać na wiele sposobów. Artyści nie działają w próżni – poprzez sztukę odnoszą się do poznanej rzeczywistości, swoich doświadczeń a także czerpią z dorobku kultury. Liczne odniesienia zarówno do współczesnej popkultury, fantastyki, nurtów w sztuce, jak i do klasycznego rzemiosła składają się na wieloznaczność prezentowanych prac. Sztuka nie znosi wszelkich ram. Różne dziedziny sztuki często przenikają się i wywierają na siebie wpływ. Malarstwo czerpie z literatury i popkultury, rzeźba czy grafika z architektury. Te związki możemy zauważyć na tej ekspozycji.

Urszula Rams-Farbiszewska jest absolwentką architektury krajobrazu z doświadczeniem jako grafik komputerowy i fotograf. Jej prace są różnorakie niczym kobiece nastroje. Od fantastycznych scenerii malowanych farbami akrylowymi, przez portrety aż do botanicznych akwareli. Nie lubi nudy i monotonii więc śmiało skacze pomiędzy formatami, tematami i technikami. Sama o sobie mówi, że może namalować wszystko i na wszystkim, co udowadnia tworząc murale i personalizowane kurtki. Inspiracje czerpie z otaczającej j rzeczywistości, ale też z fantastyki, którą się zaczytuje. Nie boi się nawiązywać zarówno do wielkich mistrzów świata sztuki jak i do popkultury. Prywatnie to pasjonatka sportu i miłośniczka roślin. Fascynuje ją średniowieczna sztuka sakralna. W mediach społecznościowych publikuje swoje prace pod panieńskim nazwiskiem @_rams_art , @UrszulaRAMSart

Łukasz Kundzicz jest absolwentem grafiki na ASP w Warszawie oraz projektowania ubioru w Łodzi. Jego prace silnie zakorzenione są w sztuce ulicznej – on sam o sobie mówi, że pochodzi z dwóch światów. Jednym jest środowisko artystyczne w rozumieniu akademickim. Drugi z kolei to właśnie świat sztuki niesformalizowanej, wolnej od instytucji – tworzonej przez artystów ulicznych. Czerpie z estetyki brutalizmu, glitchu, kubizmu oraz geometrii a także odwołuje się do hip-hopu, subkultur czy modernistycznej architektury. W jego grafikach często pojawiają się symbole konsumpcjonizmu i antysystemowe przesłania. Choć tworzy obrazy pełne chaosu, można w nich dostrzec staranność w podejściu do rzemiosła. To misterna dekonstrukcja współczesnej popkultury i przekazów medialnych, nierzadko wzmocniona krytycznym komentarzem. Publikuje pod pseudonimem @luksprzeziks.

Wystawę można oglądać do 1 lipca 2022 roku w Klubie Łysy Pingwin na ul. Ząbkowskiej 11 (warszawa- Praga).