Joanna Borowiec

O artyście

Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, praca dyplomowa w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem dr Izabeli Jaroszewskiej.
Członek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).
Miłośniczka fotografii analogowej, średnio i wielkoformatowej. Używa historycznych i aternatywnych procesów fotograficznych takich jak ambrotypia- techniki mokrego kolodionu, cyjanotypia itp. W swojej twórczosci wykorzystuje rownież inne media: akwarele, farby olejne, akrylowe oraz kolaż. Głównym tematem jej zdjęć jest fotografia humanistyczna, człowiek, portet. Inspiruje ją egzystencjalizm: człowiek i jego wnętrze, stany emocjonalne, relacje międzyludzkie, relacja do tego co niematerialne, metafizyczne.
Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Singapurze, Kanadzie, USA. Finalistka i laureatka wielu prestiżowych konkursów fotograficznych. Finalistka AFF Art Fresh Festival, Warszawa, Polska (2016), Finalistka IV Biennial of Fine Art & Documentary Photography, Berlin , Niemcy (2016). Zwyciężczyni konkursu fotograficznego – I miejsce Black &White Awards USA w kategorii People (2013). Laureatka konkursu – Silver Medal Awards 2014 San Francisco International za prace „Double” (2014) Nagrodzona II i III miejscem w prestiżowym konkursie IPA za prace „Frends” i cykl „Insomnia” – International Photography Awards (2011). Jej prace i wywiady publikowano w Magazynach m.in. Black+ White Photography UK (okładka), Shot Magazine USA, Black and White Magazine Canada i czasopismach krajowych. . Fotografie autorki znajdują się w kolekcjach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicy.

http://www.joannaborowiec.com

Joanna Borowiec

Prace artysty:


  • A forgotten land 1

  • Blue Story 1

  • Blue Story 2

  • Glass Face 1

  • Glass Face 2

  • Unfinished Dreams 1

  • Unfinished Dreams 2

Dzieła artysty dostępne do zakupu można zamówić tutaj

Przewiń do góry