Dorota Sztabińska

O artyście

Urodzona 19.07.1980 roku w Warszawie. (Samouk artystyczny). Rysowniczka, malarka, tworząca przy pomocy własnych technik. Zajmująca się również rękodziełem artystycznym.
Osadzona w nurcie: realizmu, symbolizmu, ekspresjonizmu, secesji jak również malarstwa współczesnego. Inspiracje czerpie z natury, przetworzonej rzeczywistości, snów i wyobraźni. W swojej twórczości stawia na ludzkie emocje, egzystencję, połączenie człowiek – natura – zwierzę, uchwycenie chwili, tajemnicę. Tworzy obrazy w technice własnej mieszanej (akwarela, kredki akwarelowe, pastel sucha, pastel olejowa, farby akrylowe) oraz technikach naturalnych (malowanie kawą, herbatą, przyprawami, sokami z owoców i warzyw).

Od artysty

Poprzez twórczość chcę wprowadzić widza do swojego świata. Pozwolić by kontemplował, poszukiwał, odkrywał.
Zainteresować, przybliżyć, zaprosić do chwili refleksji – zatrzymania i oderwania się od rzeczywistości w celu pełniejszego zrozumienia i płynących doznań.
Sztuka jest dla mnie ważnym źródłem rozwoju, poszukiwaniem i przyjemnością. Możliwość obcowania z nią, wyrażania siebie poprzez ekspresję prowadzi do ciekawych eksperymentów i tworzenia własnych technik celem głębszego wyrazu. Rozwija ona bowiem wrażliwość, wyobraźnie, kreatywność i empatię. Wpływa kojąco na nasze ciało, duszę i umysł. Dzięki sztuce – możliwościom jakie ze sobą niesie mogę być w pełni sobą. Swobodnie, intuicyjnie wyrażać myśli, które w chwilę później przepływają na papier w formie szkiców.
Bardzo istotny jest dla mnie rysunek, często posługuję się nim w moich pracach. Snuję opowieść emocjonalną związaną z własnym postrzeganiem rzeczywistości. W obrazach pojawiają się elementy natury, fantastyki, symboliki – pomagają one lepiej zrozumieć zamysł pracy i historię z nią związaną. Wachlarz technik jakie wykorzystuję tworząc daje duże możliwości – od wyrazistych obrazów po lekkie prace akwarelowe lub z wykorzystaniem naturalnych mediów; kawy, herbaty, przypraw itd.
Najistotniejszym elementem jest dla mnie zatrzymanie piękna chwili w obrazie. Ulotności i tajemnicy jaki ze sobą niesie.

Dorota Sztabińska

Prace artysty:


 • Cerva (2019)
  Dostępna do zakupu!

 • Cygnus (2019)
  Dostępna do zakupu!

 • Koniec i początek (2018)
  Dostępna do zakupu!

 • Samotna w mieście (2018)
  Dostępna do zakupu!

 • Ulatujące marzenia (2019)
  Dostępna do zakupu!

 • Woda (2019)
  Dostępna do zakupu!

 • Ucieczka od rzeczywistości (2019)
  Dostępna do zakupu!

Dzieła artysty dostępne do zakupu można zamówić tutaj

Przewiń do góry