Agata Sztyber- Sławek urodziła się w 1989 r. w Warszawie. Ukończyła Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Warszawskiej. Nabyte w czasie studiów umiejętności wykorzystuje do projektowania instalacji artystycznych i wirtualnych przestrzeni. Największą radość tworzenia znajduje jednak w rysunku i malarstwie.

Rysunkiem zajmuje się od wczesnych lat dzieciństwa, ale swój warsztat rozwinęła w Szkole Rysunku Labirynt oraz w Pracowni Rysunku Domin. Po raz pierwszy zaprezentowała swoje prace na wystawach „Bajkowa Architektura Rosji” (2010) w RONik w Warszawie oraz „Petersburg oczami polskiego artysty” (2010) w RCNK w Gdańsku. Od tamtej pory swoje rysunki oraz malarstwo akrylowe prezentowała na wystawach zbiorowych m.in. w Domu Artysty Plastyka, KARTONOVNIA Centrum Sztuki w Warszawie czy w Warsaw Spire.

Od 2012 roku współpracuje z Galerią Przechodnią.

Inspiracją do tworzenia był dla niej zawsze świat wewnętrzny – uczucia, refleksje i nastroje danej chwili. Tematem prac są motywy naturalne, którymi ilustruje pojęcia abstrakcyjne. Na przestrzeni lat jej prace zmierzają od realizmu z elementami symbolicznymi do krajobrazu abstrakcyjnego. W najnowszych obrazach dąży do syntezy i ujęcia tematu za pomocą geometrii i światła.

AGATA SZTYBER-SŁAWEK portret

Prace artysty:

Bez tytułu
Bez tytułu
Hakuna Matata
Hakuna Matata
Land
Land
Wodospady
Wodospady
Lodowiec
Lodowiec
Przełom
Przełom
Vogel
Vogel